hałas!!!

Wydawnictwo niezależne. Dystrybucja. Koncerty.
Od 1989r. podkładamy nogi tym, którzy nie chcą o nas słyszeć.
nowości .:. koncerty .:. katalog dystrybucji .:. nasze wydawnictwa .:. mp3
.:. wykonawcy .:. zapowiedzi .:. kontakt
english
WYDAWNICTWA NNNW
Nowości w katalogu
Ziny, książki, wiersze, pocztówki
Koszulki, bluzy, naszywki, badżiki
Kasety video
Płyty CD i winylowe (LP) kasety  
Single winylowe (EP)

... WYDAWNICTWA NNNW ...

W sprzedaży wysyłkowej setki tytułów kaset, płyt analogowych i CD, zinów, książki, koszulki, naszywki
Zamówienia składaj mailem, lub listownie.
Zapoznaj się najpierw z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI (m.in. koszty wysyłki).


ostatnia aktualizacja 18.05.2007

ttr

NOWOŚCI NNNW:


DR. GREEN "Culture Repair"

CD 25,-

Czwarty album tej litewskiej kapeli. Ska punk z akcentem na PUNK. >>

"Archentina"
komiks 10,-

"Archentina" - nowy komiks Michała Arkusińskiego ("Wścieklizna", "Nojz").
Graficiarze o niezwykłej mocy przeciwko krwiożerczej juncie... Stereo i w kolorze! >>


BIAŁA GORĄCZKA - FEVER "Pływy"
        LP  28,-

Nowa płyta tej szalonej formacji już dostępna. NNNW współuczestniczy jako dystrybutor w tym przedsięwzięciu! >>

TRIPIS„Prawda”
CD 20,- 

Krakowski "debiut po latach"... Dawka solidnego, drapieżnego hc punk z widocznym szacunkiem do tradycji i nowoczesnym brzmieniem.

Zespół powstał w Krakowie jesienią 1997 roku, jako nowy projekt Kalego i Wójka (ex-perkusisty grupy Dynamind). Skład uzupełnili niebawem: Jarek (gitara) oraz Qpa (głos). Pierwotny skład nadal jest aktualny.

Repertuar TRIPIS składa się z własnych kompozycji, koncertowo uzupełniany wybranymi utworami grup Poison Idea, Sex Pistols czy The Ramones. Zespół chętnie koncertuje. Występował wspólnie z wieloma grupami - zarówno zagranicznymi (m.in. Ballast [CAN], Bora [LT], Generation Fuck [D] No More Fear [I], Rut Host [USA] czy Vitamin X [NL]) jak i polskimi (April, Dezerter, Inkwizycja, Mind Polution, Oreiro, Schizma, Silence czy Upstream). Muzycy TRIPIS co roku organizują w Krakowie „Tribute to The Ramones”, który z czasem stał się imprezą cykliczną.

TRIPIS ma na swoim koncie materiał demo (DIY) nagrany w grudniu 2003 we współpracy z australijskim realizatorem Paulem Schultzem oraz kilka własnych rejestracji różnych koncertów. Sami muzycy określają swój styl granej przez siebie muzyki jako HC/Punk. Więcej informacji, zdjęcia oraz utwory z najnowszej produkcji DIY na stronie internetowej: www.tripis.prv.pl


czosnEk „Maras”

CD 20,- 

Trzeci materiał – nagrany z nową dwójką gitarzystów i dzięki temu różniący się od poprzednich. Ostrzej, ciężej, mroczniej.
Jak zwykle ani tytuł (zapytaj wujka Ślązaka co znaczy), ani teksty, ani okładka (znów powstała dzięki majsterszykom Michała Arkusińskiego – autora takich komiksów jak „Wścieklizna”, „Arhentina” czy cykliczny „Nojz”) dalekie są od epatowania radością życia.
Prace nad płytą trwały rok z okładem (ale to tak naprawdę kilka dni nagrań na raty), całość zrealizowano we wrocławskim studio „Clash”.
Dzięki poślizgowi płyta bogatsza jest o remixy 2 utworów w zaskakującej stylizacji, oraz.... covery dwóch starszych numerów w wykonaniu elektro-punkowego projektu Hercklekot. Zgodnie z tradycją na płycie nie może zabraknąć gry – tym razem jest to tonąca w oparach absurdu i pełna aluzji komputerowa gra Ahim Quest 2. >>


INRI "Demokracja"
CD 20,-

Gdyby zależało nam na chwytliwym haśle można by podsumować ich jako „polskie Propaghandi”. Melodyjne kompozycje zakorzenione gdzieś w najlepszych czasach Bad Religion („No Control” i „Suffer”), zdecydowane acz niesztampowe teksty (co o dziwo nie jest dziś częste) no i procentujące na tym materiale doświadczenie – to atuty pilskiej grupy.
Swoistym smaczkiem są też zaskakujący cover Izraela oraz przaśna koncertowa poleczka „Lipka”. >>


BERURIER NOIR już dostępne na winylach, CD i DVD - szczegóły wkrótce!

KLINIKA "Karate pogo"
CD 15,-
W końcu jest! Wielokrotnie zapowiadany, przeciągany w nieskończoność, odkładany, ponownie nagrywany, "nowy" materiał wrocławskiej kapeli.
Po wydaniu "Tourdion" przemierzyli wielokrotnie Europę, grając w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Słowenii, Austrii, Węgrzech, Czechach, Finlandii, Słowacji - na koncertach od dawna prezentują nowy materiał, bardziej zadziorny, bliższy temu z polskiego punka co tak jest lubiane na świecie, a coraz bardziej lekceważone w kraju. Dojrzałości muzycznej idą w parze niezwykłe teksty, miejska poetyka, z której wyziera pejzaż wrocławskej ulicy i odrapanego podwórka, miesza się z gorzką kontestacją niezbyt wesołej rzeczywistości.
Wypieszczony w studio "Clash" jest to też najlepszy studyjny zapis dotychczasowych dokonań grupy, udało się na nim uchwycić niezwykłą ekspresję znaną z ich koncertów. >>
Recenzje: independent

TRAGEDY "Nerve damage" CD
Nowa płyta dostępna w naszym distro! >>

OI POLLOI "In defence of our earth"
CD 25,-  kaseta  8,-
Reedycja legendarnego albumu! >>

Dostępne również dwa nowe wydawnictwa zespołu:
"Ar ceol ar canan ar-@-mach" CD 29,- (nowa płyta!)
OI POLLOI / NIKMAT OLALIM split LP 29,-

profil zespolu (m.in. nagrania z nowej plyty, aktualne terminy koncertow)
http://www.myspace.com/oipolloialba


DEFORMED "The anarchy years and primitive rituals”   2xCD  32,-
DEFORMED założyli w 1978 r nastoletni punkowcy z Manchesteru - do końca istnienia w 1987 m.in. nagrali liczne demówki, kilka singli, pojawili się na wydawanym przez CRASS składaku "Bullshit Detector 2" (na tych składankach ukazały się m.in. pierwsze nagrania Chumbawamba czy Bjork). Punk w ich wykonaniu z czasem zbliżył się do dokonać takich zespołów jak Mob czy Zounds. Po rozpadzie kapeli powrócili jako... CRESS.
Na tych dwóch CD znajdują się wszystkie nagrania jakie udało się odzyskać.

ODSZUKAĆ LISTOPAD        CD  20,-
Ekstremalny emo hard core - Górale przypominają, że emocjami są też wściekłość, pasja. Tworzoną przez dwie gitary ścianę dźwięku uzupełniają dwa kontrastujące ze sobą wokale. Posłuchaj i wyobraź sobie - jesli jeszcze tego nie znasz z autopsji - do jakiej temperatury rozgrzewają publiczność.
Dostępny również cały asortyment gadżetów. Koszulki (również damskie), bluzy, naklejki, plakaty, wkrótce badżiki.
Tak piszą o sobie:
"Muzyka Odszukać Listopad oscyluje gdzieś pomiędzy emo, a ciężkim graniem znanym z dokonań HUGE'a. Zdecydowanie jest tu więcej emocjonalnych gitar i melodii, które nadają tej muzyce klimatu znanego choćby z płyt From Autumn To Ashes czy Poison The Well. Jednak nie zrezygnowaliśmy z ciężkiego, krzyczanego wokalu oraz mocnych gitar w stylu Damnation. Całość okraszają wyłącznie polskie teksty. Na pewno ci, którzy lubili materiał HUGE'a nie powinni być rozczarowani, natomiast osoby lubiące nastrój i melodię powinny w tej muzyce odszukać także coś dla siebie."

NON PROFIT "Rage and bitterness"      CD 20,-
Wbrew pozorom kapela składa się z Polaków, mieszkających obecnie w Londynie, a powstała w... Ustce. Obecnie zasileni góralskim desantem w osobie drugiego gitarzysty, który do niedawna grał z bębniarzem UK Subs,  przygotowali swój debiutancki materiał. Wpada w ucho zarówno zwolennikom rodzimego punk rocka spod znaku Guernica Y Luno czy La Aferra, jak i lubiącym ostrzejsze riffy 1125.
"Intensive punk, aż łamie krzyże!!!"

19 WIOSEN “11 zim (1993-2004)” CD 25,- kaseta 8,-
Przekrojowy, historyczny materiał legendarnego łódzkiego punk ansamblu, który właśnie najwyraźniej budzi się z letargu. Swego czasu stanowili “parę” ze Starymi Singers, jak dziś będzie przyjęty ich prześmiewczy niesztampowy punk rock z użyciem tak niepunkowych instrumentów jak klawisze? Jak ty go przyjmiesz? Na tej płycie 21 kawałków z 2 sesji z lat ‘98 - ‘01

ANTIDOTUM “Testowane na ludziach” CD 25,- kaseta 8,-
Aż dziw, że ta warszawska załoga nie zdołała jeszcze wydać płyty. Po debiucie w Złotej Skale ponad 10 lat temu zamilkli, a ich powrót w kwiecie wieku jest wyjątkowo udany - porcja energetycznego punk rocka, żeby nie szukać daleko porównań, wystarczy wspomnieć Armię i Post Regiment (wokalistka, motoryczność, melodia), ale jednocześnie nie sposób odmówić Antidotum swoistego charakteru, który nie pozwoli ich zaszeregować do grona licznych, często przeciętnych, kopistów Postu. Do tego ostrzejsze, bardziej załoganckie teksty - po prostu żywy punk rock AD 2004.

WŁOCHATY “The day of anger - Dzień gniewu” LP 28,-

ABADDON “Godzina krzywd” LP 28,-
Winylowe wydania najnowszych płyt tuzów dwóch pokoleń krajowego punk rocka.

UZ JSME DOMA “Tran - Rybi tuk” LP 28,-
Ten czeski zespół wyrosły z punkowego FPB (Jarocin ‘85!!!) jest wymieniany w jednym szeregu z The Ex, Dog Faced Hermans, Masfel. Niezwykle “czeska” wersja post punka wymieszanego z etno, folkiem, knajpianą balladą z praskiej starówki. Dla tych którzy znają UJD z poprzednich 5 płyt - pozycja obowiązkowa. Dla innych dorzucę jeszcze takie kierunkowskazy: Residents, Skeleton Crew... Płyta z wielkim plakatem zawierającym grafikę nadwornego projektanta zespołu. I teksty po polsku, czesku i angielsku.
www.uzjsmedoma.com

RADIKAL DUB KOLEKTIV  CD 29,- kaseta 9,-
Chorwacka załoga dub reggae! W jej składzie muzycy punkowych grup takich jak NULA, MOTUS, DROTTWEILER, rozszerzone instrumentarium (dęciaki, klawisze, sample) a w efekcie śródziemnomorska (czyt.: cieplejsza) wersja klimatów Zion Train. W 2004 grali na festiwalach w Ostródzie in Winter Reggae, w maju 2005 planują dłuższą trasę po Polsce.
www.radikaldubkolektiv.net

STREFA ZAGROŻENIA “Nie poddawaj się!” CD  20,-
Kolejny materiał i znów klasyczny polski gorzki punk rock z Galicji. Tradycyjnie nie zabrakło coverów: Buzzcocks, Partizans, Misfits.

CRUCIFIX “Dehumanization” kaseta 9,-
Gdy dwie dekady temu pierwszy raz usłyszałem tą płytę nie mogłem uwierzyć, że w niecałe pół godziny można wpakować taką dawkę pałeru. Nagrana w 1983 roku w San Francisco płyta do dziś jest kanonem ostrego, surowego grania. Po raz pierwszy w Polsce, z tłumaczeniami tekstów, proszę Państwa... PEACE OR ANNIHILATION!

OI POLLOI koszulka 25,- bluza 39,- kaptur 60,-
Srebrny nadruk - wzór z okładki singla “Carson”, z tyłu “celtyckie” A w kółeczku i celtyckie “fuck the system”.

HIS HERO IS GONE- koszulka (25,-), bluza (39,-) kaptur 60,-
Biały nadruk z motywem z okładki "15 counts of arson" (jak na bannerze).  Koszulka dostępna w rozmiarach M-XXL oraz "damskich" M, L. Bluza z długim rękawem M-XXL.

OREIRO "Heartfelt words" CD 25,- kaseta 8,-
7 utworów nagranych z tradycyjnym już dla Syrakos Studio kopem + clip video. OREIRO łączą związki personalne ze ZŁODZIEJAMI ROWERÓW i gdzieś to pobrzmiewa w ich muzyce. Emocje, pozytywny przekaz, ale wszystko podane zdecydowanie ostrzej niż u ich uznanych przyjaciół. Lada chwila MP3 na naszej stronie.
 
KREMLOWSKIE KURANTY "Zanim"  CD 25,-, kaseta 8,-
(Nowy materiał kapeli z Jasła istniejącej już bez mała 20 lat! Od punk rocka pod wyraźnym wpływem the Clash, po melodyjne rockabilly, wszystko okraszone znanym z poprzednich materiałów niezwykłym głosem wokalistki. Wraz z  nowym materiałem Kuranty nagrały oparty na rosyjskim klasycznym motywie kawałekm "Buria" - koncertowy przebój zespołu z najbardziej punkowego okresu ich działalności. Wciąż dostępne również poprzednie materiały. kilka próbek dostępnych na naszej stronie tutaj) Ruszyła strona: www.kuranty.of.pl
 
“Muzyczne dzikie życie” książka 15,-
“Muzyczne dzikie życie” jest zbiorem wywiadów z zespołami i muzykami, które ukazały się w ekologicznym miesięczniku “Dzikie Życie” w ciągu ostatnich 5 lat. Książka zawiera rozmowy z następującymi wykonawcami: Matragona, Karpaty Magiczne, Jacek Kleyff, Wszystkie Wschody Słońca, Dezerter, Włochaty, Orkiestra św. Mikołaja, Hey, Janusz Reichel, Stiff Stuff, Wolna Grupa Bukowina, Czeremszyna, Stare Dobre Małżeństwo. Rozmowy z muzykami, którzy reprezentują różne środowiska i gatunki muzyczne, dotyczą inspiracji jakie znajdują oni w świecie przyrody, opisy przeżyć związanych z kontaktem z dziką przyrodą, jak również ich współczesnych problemów ekologicznych i prób ich rozwiązania. Rozmowy z muzykami przeplatane są informacjami o najcenniejszych i najbardziej zagrożonych przyrodniczych miejscach w Polsce, oraz o współczesnych problemach związanych z ochroną przyrody. Całość wzbogacona jest o liczne fotografie przyrodnicze oraz fotografie wszystkich wykonawców, z którymi przeprowadzono rozmowy. Książka ma 132 strony.
We wstępie do książki czytamy: “W świecie zdominowanym przez filozofię ekonomicznego zysku tylko nieliczni twórcy muzyki przyznają się do inspirowania się przyrodą, a jeszcze rzadziej do osobistego zaangażowania się w działania na rzecz jej obrony. Po prostu większość z tych ludzi, którzy uczestniczą w tzw. przemyśle muzycznym postępuje według zasad jakie kreuje współczesny “wolny rynek”. Muzyka jest przede wszystkim towarem, produktem, który należy sprzedać. Nierzadkie jest i to, że teksty piosenek zachęcają do nieograniczonego korzystania ze świata. Na szczęście znaleźć możemy zespoły i muzyków, którzy nie są obojętni na świat dzikiego życia, istotne są dla nich problemy dotyczące współczesnego świata - eksploatacji ludzkich i przyrodniczych zasobów, nieograniczonego zabierania życia, niesprawiedliwości społecznej oraz ekonomicznego wyzysku. To oni są bohaterami tej książki”.
 
OI POLLOI “Carson?”  EP 12,-
(Nowy winylowy singiel Szkotów zaśpiewany po staroszkocku – Gaelic. 3 kawałki nieznane z innych płyt.)
 
"Winter Reggae 2000 - Reggae Przeciwko Rasizmowi"   CD za jedyne 15,- !!!
(dokument festiwalowego koncertu z 3.12.2000 - ZIEMIA KANAAN, MILO, KONIEC ŚWIATA, TH CULTURE, ZGROZA, FATE, MERCEDES & DUSZA, HABAKUK, AGGAFARI & RICKY LION, ROTKAPPCHEN, INGRID BERGMAN, CREDON, na CD dodatkowo video RAP)
 
CRASS “Stations of the CRASS” kaseta 9,-
(Co tu można napisać? Drugi studyjny materiał z ‘79, oraz koncert z tegoż roku - razem prawie 80 minut. Jak zwykle do kasety dołączona jest książeczka z tekstami, tłumaczeniami i kolejnym odcinkiem historii grupy. Dostępne również na CD.)
 
ARTIMUS PYLE “Civil dead” kaseta 8,-
(Kapela z San Francisco wydawana przez Prank Rec. - i wszystko jasne. Klimaty His Hero, From Ashes Rise, Tragedy. Na kasecie poza materiałem z albumu “Civil dead” nagrania z 2 singli, na wkładce oczywiście tłumaczenia. Kto przegapił ich występy w trakcie wiosennej trasy niech posłucha co stracił.)
 
RESTARTS “Slumworld” kaseta 9,-   CD 29,-
(Sztandarowa punkowa kapela z Londynu i ich najnowszy materiał. Z kopem, a jednocześnie chwytające za ucho. Surowy, skoczny punk po linii Oi Polloi, a momentami klimaty jak z... Operation Ivy.)
 
CZOSNEK “Nielegalna pornografia z wykorzystaniem dzieci, zwierząt i roślin” LP  25,-
(nowa dawka pesymistycznego noise punk z ukłonami w stronę klasyki hard core punk, noise i... socrealizmu; w nagraniu materiału uczestniczył gościnnie awangardowy flecista, a na oprawę graficzną całości złożyły się prace 2 zaprzyjaźnionych plastyków; wnętrze albumowej okładki płyty stanowi planszę do gry “Król punków” - nie przegap takiej rozrywki na długie zimowe wieczory)
 
STAN OSKARŻENIA “I co?” kaseta 8,-, CD 25,-
(nowy materiał wrocławskiej kapeli przynosi powiew klasycznego polskiego punk rocka z niezłymi tekstami; porównania ze starym Dezerterem oddają tylko część klimatu tej płyty)
 
ARKAPARK “Tutaj” kaseta 8,- (przebojowe reggae z dęciakami - bytomski wiekowy zespół w końcu nagrał debiutancki materiał; zakorzenione w tradycji polskiego reggae wyznaczonej przez dokonania Izraela, ale zagrane w nowoczesny sposób, nie stroniące od wycieczek poza korzenny schemat, raz spokojne, kiedy indziej żwawe, do tego trąbka i saksofon...)
 
Michał Arkusiński “Wścieklizna”  komiks 6,- (pierwsze pełnometrażowe wydawnicto kolejnego punkowego rysownika - po serii publikacji w czasopismach przyszedł czas na fabularny debiut - mroczna psychodeliczna historia w doskonałej oprawie graficznej)
 
POST REGIMENT “Czarzły” CD 28,-; kaseta 9,- “Tragiedia” CD 28,- oraz split kasety z CRESS  9,- i KORRUPT 9,- (materiał z “Tragiedii”) - teraz wszystkie wydwanictwa PR znów dostępne w NNNW
 
POST REGIMENT  kaseta 9,-, CD 25,- LP 28,- (wznowienie pierwszego studyjnego materiału Regimentów - na kasecie po raz pierwszy całość; totalnie odnowiona okładka)
 
CITIZEN FISH „Life size” kaseta 8,- (najnowsza pozycja w dyskografii angielskich skapunx)
 
UNHINGED "Crime and punishment" kaseta 8,- (ostatnia płyta belgijskich prekursorów łączenia emocji i nieokiełznanego hałasu; tym razem jakby więcej melodii, inna wokalistka
 
DR.GREEN „Purvas” kaseta 8,-, CD 28,- (trzeci materiał ska-punx z Wilna - najostrzejszy, ale wciąż z dwoma saksofonami; udane połączenie punkowych czadów, klimatycznych kompozycji i przebojowego ska)
 
 
WYDAWNICTWA NNNW
Szyfry: MC - kaseta magnetofonowa; LP - płyta winylowa duża; EP - płyta winylowa malućka; CD - korpus dyplomatyczny
 
ACTIVE MINDS                       
"Dis is getting pathetic...” EP  12,- (punkowe "przeboje" na gitarę i bębny)
"Free to be chained"  MC  7,- (drugi długogrający materiał angielskiego duetu - punk rock na gitarę i bębny; jak zwykle ostry przekaz, klasyczny punk w różnych tempach, a na dokładkę kawałek techno)
 
LA AFERRA                            
"W naszych nagich twarzach" MC  7,- (pierwsze demo kaliszan - najbardziej punkowa pozycja w ich dorobku)
"Ziemia ginie - obudź się" LP  28,- (czad, melodia, nastrój, powaga - bardzo ważne wydawnictwo)
"La programa” MC  7,- (ta sama sesja z której pochodzi płyta „Ziemia ginie...", ale tutaj mamy więcej kawałków, totalnie inną okładkę - więcej eko czadu)
"Miłość"  CD  25,-; MC 8,- (długo trzeba było czekać na tą płytę - przekonacie się że było warto; pełna powagi i naładowana emocjami płyta odkrywa nową twarz kaliskiej kapeli - w końcu udało im się oddać niesamowitą atmosferę jaką cechują się ich koncerty; noisowy hard core w ich wykonaniu odziera cię ze złudzeń - muzyka buntu wyznacza rytm...)
 
ALIANS
 „Gavroche” CD 25,- (druga ich płyta ze Złotej Skały - pilskie punky reggae party z udziałem gości - Nika z Post Regimentu)
 
AMEN
„Pan Bóg nie chce mazgajów ani ciapciusiów, chce ludzi mocnych, twardych, dzielnych, którzy wierzą w niego” EP  12,- (ostry i ciężki punk z Lóblina)
ACTION FREEDOM / AMEN  kaseta 8,- (AF - nagrania z marca 2000 - anarcho punk z dwoma wokalami i saksofonem, wyczuwalne wpływy Włochatego; Amen - nagrania z wydanego przez NNNW winylowego singla - ostatnie studyjne nagrania lubelskiej kapeli, jednej z najciekawszych propozycji podejścia do zaangażowanego punka zeszłej dekady)
 
APATIA
„Walka czy apatia?” CD  25,- ; "Punk floyd"  EP  12,- ; „Bóg, Honor, Ojczyzna FASZYZM” MC  8,- 
(pierwsza, najbardziej surowa, płyta poznaniaków; jako bonus na CD kawałki z początkowego okresu działalności; na singlu kawałki nie zamieszczone na kasecie)
„Odejdź lub zostań”  CD  25,- ; MC  8,- 
(druga płyta - oprócz nagrań studyjnych kilka koncertowych; mocniej brzmiące załoganckie "przeboje")
"5 piosenek o tym jak niszczyliśmy system" EP  10,- (po "Odejdź lub zostań", a przed kolejną płytą)
 
ARCHE
„Hałas" MC  6,- (niezwykle wydany debiutancki materiał nowotarskiej załogi; najczęściej porównywani z neurosis,  nie stronią jednak od czadu w klimacie so much hate)
 
AUS ROTTEN
"Live in MKNZ" MC  8,-
(Nagrane w Słowenii podczas europejskiej trasy amerykańskich punx - 17.05.96. 90 minut czadu, w tym kawałki z płyt i covery Crucifix, Doom, BGK, Rudimentary Peni, Discharge, Final Warning, Flux of pink indians)
 
CHUMBAWAMBA
„Shhh” MC  8,-  (ostatnia niezależnie wydana płyta anarcho-popowców; tłumaczenia tekstów; kaseta benefitowa)
 
CITIZEN FISH
"Active ingredients" MC  8,-  (angielska klasyka ska punk - po trasach zagranych jako Subhumans przypomnieli sobie o bardziej czadowej stronie swej muzyki, ale nie brakuje tu melodyjnych "przebojów" - jedna z najlepszych płyt w ich dorobku)
 
CRASS                                   
"Feeding of the 5000” MC 8,-
(reedycja płyty, która skierowała punk w stronę zaangażowania; aby nie uronić klimatu wydania oryginału - wszystkie teksty, tłumaczenia, historia kapeli i powstania tej płyty znalazły się na dołączonej książeczce)
"Penis envy" MC 8,- (To trzecia długogrająca płyta w dyskografii Crass, a druga wydana u nas. Tym razem śpiewają tylko panie, całość bardziej melodyjna, w treści również mocno "kobieca". W dołączonej książeczce, oprócz tłumaczeń - kolejna częśc historii kapeli.)
 
CRESS
"Monuments" MC  8,- (rewelacja '97; tak mógłby brzmieć Crass w tym roku - ciężka motoryczna wersja typowego rytmicznego punka + samplery)
 
los CRUDOS
"Canciones para liberar nuestras fronteras / Viviando asperamente" MC   8,-
(2 płyty na jednej kasecie; ta latynoska grupa z Chicago to ucieleśnienie żywiołowości w punk rocku, czy szybkim hard core jak wolą nazywać to inni, ich czad okraszony jest tekstami związanymi z sytuacją mniejszości w USA - niewątpliwie są jedną z najważnieszych kapel politycznej sceny punkowej lat 90-tych; do kasety dołączona jest książeczka z tekstami po angielsku, hiszpańsku i polsku)
 
CZOSNEK
"Ponure historie zmagań ze stabilizacją życiową" MC 7,- (niezbyt wesołe punk ballady do niezbyt melodyjnej zimnej punkowej muzyki; i kilka kawałków Ulicy nie zarejestrowanych wcześniej)
 
DEZERTER                             
EP 12,- (singiel na 10-lecie wydania legendarnej „czwórki”, 4 stare kawałki w nowych wersjach nagrane z K. Nosowską)
"Ziemia jest płaska" LP 25,- (winylowa reedycja ostatniej ich płyty - jako bonus ulotka informacyjna "Precz z przymusową służbą wojskową")
 
DISGUSTING LIES
 "Pewnego dnia" MC   8,- (nowa porcja soczystego, solidnie nagranego i zagranego crusta - na przekór modom)
 
DISORDER
„Masters of glueniverse” MC  8,- (znane z innych wydawnictw kawałki klasyków chaotycznego punka) 
 
EWA BRAUN              
„Love peace noise”  CD  26,-; MC 9,- (psychodeliczno-noise'owy hc; numery ze Złotej Skały i stare kawałki z demówek)
"Esion"  CD  26,-; MC 9,- (druga płyta)
 
FATE
„Ananke” CD 29,- ; MC 8,- (przebojowe punky-reggae; studyjne nagrania ze Złotej Skały + bonus: kawałki z koncertów!)
 
GANGRENA
“Gangrena” MC  8,- (wznowienie kasety wydanej niegdyś przez Złotą Skałę - poprzedzającej "Ślad człowieka")
 
GUERNICA Y LUNO                
GUERNICA Y LUNO / JANUSZ REICHEL "Abyś wiedział, że nigdy nie przegrasz"  MC  8,-
(studyjne nagrania słupskich @-punków / punkowe piesniczki na gitarę akustyczną)
"Wszystkie sztandary tak mocno już zostały splamione krwią i gównem, że najwyższy czas byłoby nie mieć żadnego. Wolność."  CD 24,- ; 10"LP  20,- ; MC  8,-                         (pożegnalny materiał najważniejszej punkowej kapeli lat 90tych; jest Hymn wolności, Nazywam się punk, Qrwy i dupki, są inne nowe kawałki, jest Mrówa, są słupscy hip-hopowcy, jest wielki plakat zawierający na odwrocie teksty, opowieść o Guernice i tłumaczenia; CD zawiera dodatkowo materiał z kasety "Abyś wiedział..." i zapakowany jest w kartonową kopertę)
 
HARUM SCARUM
„Live in Slovenija, May 6, 2000” MC 8,- , CD 20,- (tytuł nie pozostawia wątpliwości - punkówy z Portland na żywo z poprzedniej europejskiej trasy; w głośnikach dziarski punk rock  jeśli lubisz Aus Rotten to nie odpuszczaj!  a na wkładce masa zdjęć - album pamiątkowy z trasy?)
 
HIATUS                                   
"From resignation... to revolt" MC   7,- (jedni z protoplastów crust w swoim debiucie długogrającym)
"El sueno de la razon produce monstruos” MC  7,- (drugi LP Belgów - bardziej rozbudowane kawałki i cover ac/dc)
 
HIS HERO IS GONE                
"15 counts of arson"  MC  8,- (pierwszy singiel i album - dostępne również CD)
"Monuments to thieves"  MC  8,-
(To dwa dotychczasowe wydawnictwa przygotowane z okazji trasy tej kapeli z Memphis po Europie i Polsce. Po rozpadzie HHIG poiwstał TRAGEDY... Przytłaczający, brudny hard core noise'owy atak. Punktem wyjścia może i było Neurosis, ale bardziej skręcić w stronę brutalnego hałasu się chyba nie da...)
 
HOMOMILITIA
"Twoje ciało twój wybór" LP 24,- ; MC  8,- (bezkompromisowy soczysty czad na 2 wokale - ale czy ich ktoś nie zna?)
 
HUGE  
“Huge” CD  24,- ; MC 8,- (góralski old school hard core pełną gębą - załogancko-zjednoczeniowe teksty, fascynacje Agnostic F., Madballs - nie ma zmiłuj się)
 
INKWIZYCJA               
„Na własne podobieństwo” MC 8,- LP  24,- (pierwsza wydana niezależnie płyta w Polsce)
"Słowo" EP  10,-  (5 kawałków na winylowym singlu - nowe wcielenie krakusów; bardziej rozbudowane aranżacje, ale wciąż pełen pasji hc z jedynymi w swoim rodzaju tekstami)
INKWIZYCJA "Słowo i archiwalia" / EX PERT "Wiersze" MC  8,-
(na jednej stronie przekrojowy materiał krakusów - od kawałków z pierwszej demówki, przez niepublikowane nagrania ze Złotej Skały, po te z singla "Słowo"; z drugiej strony - wokalista Inkwizycji prezentuje swe wiersze w takiej formie w jakiej występował na swych wieczorach autorskich - z muzycznymi podkładami z innej bajki - po ich wysłuchaniu nie zapałasz miłością do świata)
“Stare fotografie” MC 11,-, CD 29,- (11 lat po pierwszej polskiej niezależnie wydanej płycie krakusy prezentują nowy album - wciąż ta sama energia, świetne teksty, staranne nagranie i wydanie - satysfakcja gwarantowana)
 
KLINIKA
"Tourdion" CD 24,- ; MC 8,-  (Drugi materiał wrocławskich załogantów - świetnie nagrany i extra zagrany mix drapieżnego punka i kołyszącego reggae. Oto jak można pokazać pazur grając całkiem skoczną muzę. Pochodzenie kapeli i realizotor nagrań - Smok - narzucają umieszczenie ich na mapie podziemia gdzieś między Fate a Post Regimentem. Wokale obojga płci, skrzypce... CD zawiera bonusowy numer.)
 
KREMLOWSKIE KURANTY
“Kremlowskie kuranty”  MC  8,- (debiutancka kaseta kapeli z Jasła; melodia, skrzypce, 2 wokale, ekstra teksty...; kapka clash, velvet underground, chumby)
 
KRZYCZ
"Trauma"  CD 24,- ; LP 20,- , MC 8,-  (Transowy, a jednocześnie ekstremalnie brutalny noise dowodzi dojrzałości tej szczecińskiej kapeli. Rozbudowane, przejmujące kompozycje, ściana dźwięku podkreślona przeszywającym głosem z trzewi wokalisty... Porównania do klasyków takiego mrocznego grania nie oddają ani przebojowych momentów przywodzących na myśl nomeansno, ani nastrojowych, spokojnych wejść trąbki... Kaseta i winyl są o kilka kawałków krótsze od CD.)
 
LESSER OF TWO
“Lesser of two” MC  8,-; CD 29,- (kalifornijskie trio właśnie można było zobaczyć na koncertach u nas - brutalny polityczny hard core oscylujący w rejonach His Hero Is Gone czy Econochrist)
 
MASSKONTROLL
"Will you ever learn?" CD 24,- ; MC 8,- (Portland, ex - Resist - surowy wygar w skandynawskim stylu)
 
MDC
„Hey cop, if I had a face like yours” MC  8,-  (przedostatnia płyta Amerykańskich klasyków hc; jedna z najważniejszych kapel w historii politycznego hc / punka w wyśmienitej formie - soczysty czad z dawką melodii, która nie przyprawia o mdłości; słuchaj burz i buduj...)
 
MENGELE
„Śmierć Heleny” MC 8,-  (Polscy prekursorzy nurtu łączącego ska z oi-street punkiem i hc. Melodia i wykop, humor i zdecydowana postawa w ważnych tematach - anty - nazi, anty - homofobia. Po rozpadzie tej formacji zasilili m.in. Analogs, Oko)
 
NA KRAWĘDZI DEPORTACJI  (NKD)
"Synchronised"  EP  10,- (słyszeliście kiedyś o punk rocku? żywioł, zaangażowanie, inteligencja - to cechy tej załogi z berlińskiego wagenburga - horda naszych ziomali zasilona wokalistą z dalekiej Australii - dwa wokale dwie płcie dwa języki dwie gitary; do płyty dołączony jest "Power of heresy" - jeden z ciekawszych swego czasu punk zinów w naszym języku; po rozpadzie NKD powstała m.in. TROMPKA POMPKA)
 
NIECH BĘDZIE?
„Ciekawość cierpienia” MC  7,-  (Jedna z najbardziej niedocenianych kapel w historii polskiego crust punka. Perełka na tle dzisiejszych zespołów tego gatunku, słusznie porównywana do Homomilitii. Ostry soczysty czad profesjonalnie nagrany w studio Złota Skała. Nieszablonowe teksty i kolorowa wkładka. Nie warto nie mieć.)
 
OI POLLOI                              
“The only release” EP  10,-  (4 studyjne super czady)
"In defence of our earth" MC  8,- (porywający punk z ekologicznym i antyfaszystowskim przekazem)
"Guilty!"  MC  8,- (materiał z singli - wydanego przez nas oraz "Resist the atomic menace", "Guilty!" i jeszcze jedna wersja tytułowego kawałka)
"Fuaim catha" MC 8,- (ostatni dotychczas studyjny album Szkotów w świetnej formie - koktajl punk rocka, humoru, wkurwienia na świat i walczącej ekologii)
 
PIĄTA STRONA ŚWIATA
“Piąta strona świata” MC  8,- (zespół z okolic Bydgoszczy debiutuje u nas - transowy noise mający coś wspólnego z krzyczem, ewą braun, sonic youth, czy fugazi)
PIĄTA STRONA ŚWIATA / TISSURA ANI split CD  24,- (dwa oblicza noise)
 
R.A.P.
"Follow the sun"  CD  24,- (wybór nagrań najbardziej charakterystycznej, a może najciekawszej polskiej kapeli reggae powstałej po rozpadzie Śmierci Klinicznej; działali w mrocznych latach 80-tych, potem rozeszli się w swoje strony - materiał na tą płytę opracował ich wokalista Szafir)
 
RESIST
„Endless resistance” CD 24,- (ponad 70 minut anarcho punka z USA; tłumaczenia tekstów)
 
RHYTHM ACTIVISM
"Blood & Mud" MC  7,- (kanadyjski anarchokabaret muzycznie oscylujacy między Dog Faced Hermans a folk punkiem; kaseta poświęcona rebeliantom z Chiapas - duża dawka latynoskich rytmów w ironiczno-punkowym sosie)
 
SABOT
„Vice versa” MC 7,-  (trzeci album duetu z San Francisco; experymentalny jazz core; kiedy zaczynali byli bardziej znani niż Primus...; nakład CD na wyczerpaniu)
 
SCHIZMA
„Energia” MC  8,- (przekrojowy materiał podsumowujący działalność kapeli w pierwotnym składzie - więcej melodii i lżej niż na późniejszych płytach; od czadu w klimacie Poison idea do reggae covera RAP)
SKTC „Pochodnia"/ SCHIZMA „Energia" split CD 29,- (patrz opisy kaset - ostatnie sztuki)
 
SCHWARTZENEGGAR
„The way things are & other stories” MC  7,- (wszystkie nagrania studyjne kapeli założonej przez Steve Ignoranta z CRASS z udziałem gości z Conflict i Thatcher On Acid - przebojowy punk lat 90-tych)
 
SILNA WOLA
"(1994-1997)"  CD  24,- (kawałki z trzech demówek oraz wydanego w USA składaka "Europe in decline"; książeczka zawiera teksty, ich tłumaczenia, komentarze i masę zdjęć)
 
SKTC
„Pochodnia” MC  6,- (jedna z pierwszych kapel grających nowoczesny hard core, nie stroniąca od thrashowych, czy metalowych wpływów; posłuchaj jak beskidzcy górale grali hard core w czasach gdy Schizma uchodziła za punkowy zespół...; studyjny materiał ze Złotej Skały z 91r.; dobre teksty + niespodzianki w rodzaju harmonijki; więcej kawałków niż na płycie; okładka autorstwa Prosiaka)
 
SPITE 
"Singles" MC  8,- (angielscy punx - kapela założona przez gości i gościówę z Ripcord i Chaos UK; dwa single na jednej kasecie, oczywiście tłumaczenia tekstów - jeśli lubisz Oi Polloi, Defiance, to nie powinieneś wzgardzić tą pozycją)
 
STREFA ZAGROŻENIA
„Błędy historii” MC 8,-  (załogancki punk rock z saksofonem; covery Kryzysu, Conflict i Cockney Rejects)
 
SUBHUMANS              
"The day the country died" MC  8,-
(pierwsza długogrająca płyta jednej z najważniejszych kapel anarcho-punkowych; zadziorne punkowe hymny początku lat 80-tych z charakterystycznym wokalem znanym dziś z Citizen Fish; dostępne również na LP i CD)
"EP LP"  MC  8,- (cztery pierwsze single zebrane już wcześniej na płycie - obok Crass wytyczyli drogę tysiącom świrów walczących o lepszy świat...; obie kasety są benefitem na PKU Szwejk - organizację pomocy ludziom chcącym uniknąć zaszczytnej służby w armii)
 
ŚWIAT CZAROWNIC 
"Hokka hey"  CD  24,- (klasyczny punk i pulsujące reggae - ich jedynse dotychczas dobrej jakości nagrania studyjne; gitarzysta gra również w Pidżamie Porno - tu też ich kawałek)
 
THING
"Rudder" MC  7,- (niełatwy, pulsujący w rytmie Shellac, Dazzling killmen, czy kapel z Amphetamine Reptile noise z Gdańska - z wydanych przez nas grup najbliżej im do Ewy braun)
 
THRONG
"6 milliards" MC  8,- (ekipa z Brzeska, ex-Dywersant; przestery, ciężkie brzmienie, wokale kojarzące się z His Hero Is Gone - zdecydowanie najciekawsi prekursorzy takiego właśnie grania)
 
TISSURA ANI
"I don't know" MC  8,- (są z tej samej miejscowości co something like elvis - w ich muzyce znajdziecie podobne fascynacje ze wskazaniem na sonic youth; do tego melodyjna wokalistka każe pomyśleć o siouxsie czy pixies; opis split CD wyżej)
 
TOXIC BONKERS
"Blindness" CD 24,-; MC  8,- (kolejna porcja najostrzejszej grzanki - doświadczenie procentuje i utrudnia szufladkowanie - czy to zmetalizowany crust czy chropawy new school? na pewno zwolennikom i jednego i drugiego przypadnie do gustu; zdecydowanie nie dla ramoli!)
 
TRIBUTE TO REJESTRACJA
LP  24,- (nagrania jednej z najbardziej znaczących kapel w historii polskiego punka w koncu na dużym trzeszczącym krążku)
 
TROTTEL                                
"Troxx tracks"  MC 8,- (to juz szósta płyta Węgrów; Troxx to nazwa ich projektu gitarowego znanego z wielu koncertów u nas - na tej płycie te nagrania urozmaica nowa trębaczka i wokalistka; ale większość materiału to nowe kawałki, znowu z bębniarzem, nieco bardziej etno ale wciąż niemożliwe do zakwalifikowania)
"Interference" MC  8,- (kolejny materiał - wrócił stary gitarzysta, dodatkowo flet - mamy tu ludowy węgierski motyw, wykorzystany również przez the Ex i nowe kompozycje madziarskich awangardowych etno punx - dostępny też CD wydany przez Trottel Records)
 
ULICA                         
„Bułka z serem” MC 4,- (słabej jakości historyczne nagrania z pierwszego okresu działalności kapeli - 1989/90)
“Ulica”  MC 8,-  (jedyne studyjne nagrania, większość to kawałki powstałe w ostatnim składzie, punk jakiego dziś nie uświadczysz; świetne ostre teksty)
 
UNDER THE GUN
"Homeland" MC 8,- CD 39,- (Ostatnia płyta angielskich (?) folk punków. Nie wymaga rekomendacji.)
 
UNHINGED
"Win our freedom in fire" MC  7,- (pierwsza długogrająca płyta belgijskiej kapeli z udziałem muzyków hiatus, ich wydawcy i wokalistki; surowy, przejmujący i nie nużący czad bez wyścigów ze światłem - poszukiwacze etykietek mawiają "emo-crust")
 
USTA SYRACHA
"Kamieniowanie miastożyja" MC  8,- 
(studyjne nagrania, energiczne reggae, jak sami porównują między Izraelem a Światem czarownic)
 
WŁOCHATY                
"Wojna przeciwko ziemi" CD 24,- ; LP 20,- ; MC 8,-  (na CD ponad 70 minut anarcho czadu napakowanego treścią)
"Bank $wiatowy"  EP  10,-  (kilka kawałków nieznanych z „Wojny...”, m.in. cover Crass)
"Droga oporu"  CD 26,- ; MC 9,- (dobrze nagrany nowy materiał szczecińskich tuzów anarcho punka - powrót do przebojowości znanej z pierwszego materiału; CD zawiera dodatkowo kilka nowych wersji kawałków znanych z poprzedniej płyty)
"Zamiana pieniędzy na rebelię" CD 24,- (pierwsze dwa winyle - koncertowy singiel i duża płyta + reszta kawałków z silvertonowskiej kasety + 2 nówki; benefit na ACK)
"Zmowa"  CD 29,-; MC 11,-  (nowy materiał nagrany w sierpniu 2000; na CD nieco więcej - jak zwykle ponad godzina materiału; tym razem gościnnie udzielają się Smok i Nika z Post Regiment)
 
ZIEMIA KANAAN
"Getalmajti" MC 8,- (przebojowe reggae ze Stalowej Woli w tradycji Izraela, Kultury)
 
SKŁADANKI
 
"Flat Earth Compilation - first ten years" MC  8,- (składak przypominający dziesięć pierwszych lat istnienia tego angielskiego wydawnictwa; masa kapel, czasem w zaskakujących kawałkach, m.in. GENERIC, ONE BY ONE, SEDITION, SCATHA, HEALTH HAZARD, HIATUS, DROPDEAD, CRUDOS, DOOM, WITCHKNOT, HEADACHE, DISAFFECT, OI POLLOI)
 
"Winter Reggae 2000 - Reggae Przeciwko Rasizmowi"  kaseta 8,- , CD 15,- (dokument festiwalowego koncertu z 3.12.2000 - ZIEMIA KANAAN, MILO, KONIEC ŚWIATA, TH CULTURE, ZGROZA, FATE, MERCEDES & DUSZA, HABAKUK, AGGAFARI & RICKY LION, ROTKAPPCHEN, INGRID BERGMAN, CREDON, na CD dodatkowo video RAP)
 
KOSZULKI:
 
"Punk forever"  20,- (Sid & Sid - kolorpwy nadruk na czarnej koszulce)
AFERRA  20,-  kaptur 55,- (czarna, dwustronna z motywem z płyty )
ARCHE  13,- (szara, dwustronna)
CRASS  20,- kaptur 55,- (czarna, dwustronna - motyw z okładki "Feeding")
CRESS  20,-  kaptur  55,- (motyw z okładki "Monuments" / z tyłu logo)
GUERNICA Y LUNO   20,- kaptur  55,- (motyw z okładki "Wszystkie sztandary...", z tyłu plakat Guerniki)
HEALTH HAZARD  20,- kaptur  55,- , HIATUS  13,- (szara, dwustronna), LESSER OF TWO  17,- kaptur  55,- , SCATHA  20,- kaptur  55,-
koszulka POST REGIMENT  25,- kaptur 55,- (3 małpki)
WŁOCHATY - koszulka 25,-, kaptur  55,- (dwustronne dwukolorowe nadruki z motywami z dolarami z książeczki do "Droga oporu")
WŁOCHATY "Nie damy zniszczyć naszego świata" koszulka 25,-, kaptur  55,- (dwustronny, biały nadruk na czarnym) zobacz przód tył

BLUZY BEZ KAPTURA (LONGSLEEVE) po 35,-:
Aus Rotten, Crass, Defiance, His Hero Is Gone, Rudimentary Peni, Włochaty


POCZTÓWKI   po 0,50: (wzory na str. 5)
"Klerasil - 5 dni i po księżach" maestro Prosiaka  0,50, Włochaty (motyw z dolarem)  0,50,  „Żryj szybo, kochaj mocno, umieraj młodo - McDonalds” (M. Arkusiński), „Radio Ma Ryja” (Prosiak), „Bóg w trzech osobach” (Prosiak), „Ci, którzy zjedli wszystkie rozumy powinni nakarmić wszystkie brzuchy” (Prosiak) - kolorowe wzory na grubym kredowanym kartonie
"Free homes for free people"  0,50, "Ojczyzna potrzebuje ciebie" (benefit na PKU Szwejk - organizację pomocy ludziom chcącym uniknąć zaszczytnego obowiązku służby zbrojnej), "Bojkotuj McDonalda bezwzględnie niszczącego ziemię", "Jedzenie u McDonalda jest szkodliwe dla wszystkiego co żyje", FWZ, antyfutrzarskie (karton)
 
ZNACZKI (plakietki, badżiki)
Włochaty (3 wzory), Homomilitia, Klinika, Aferra, czosnEk  - po 1,50
 
  

Informacje dla dystrybutorów:

Nasze wydawnictwa możesz dostać płacąc z góry (przy odbiorze) ceny hurtowe (gdy zamawiasz przynajmniej 5 kaset jednego tytułu lub przynajmniej 30 różnych, ale wydanych przez nas). W przypadku płyt (analogowych i CD) te limity to odpowiednio 3 i 10. Raczej nie dajemy niczego w komis - kiedy płacisz gotówką poniższe ceny są niższe od podanych o mniej więcej 5%. Pewnie interesują was ceny: przy detalicznej cenie kasety 7,- - hurtowa wynosi 6,10, dalej 11,- / 8,80; 9,- / 7,80; 8,- / 7,-; 6,- / 5,10; 4,- / 3,40 ; EP 10,- / 8,70 ; LP, CD: 29,- / 24,40; 26,- / 21,80 ; 24,- / 20,50 ; 20,- / 18,- ; Koszulki 13,- / 11,50 ; 20,- / 18,-; 17,- / 15,50 ; 25,- / 22,-. Pocztówki: 0,30. Plakietki: 1,30. Koszty przesyłki bierzemy na siebie tylko w wypadku większych zamówień (a nie np. gdy zamawiacie 10 kaset).
Rozprowadzamy również hurtowo kasety Malarie Discorporation, WAT TYLER "Fat of the band" (ceny hurtowe kaset - 6,10zł) oraz TKA (hurt 5,10). Przy hurtowych zamówieniach mozliwe równiez upusty na pozostałe tytuły (ale płatność wyłącznie gotówką).
Możemy też wymienić się za to co wy wydajecie. Za zine'y, naszywki, analogi, CD możecie dostać wyłącznie te z naszych winyli, czy CD, których mamy odpowiedni zapas. (w wypadku wymiany ceny detaliczne płyt CD i LP są liczone jako 30,-, 27,-, 25,- oraz 22,-). Za kasety, czy koszulki - również kasety, ale nie nowości. Odstępstwa zdarzają się bardzo rzadko. Czasem zaoferujemy wam również niektóre z rozprowadzanych przez nas płyt.
Nie chcemy rozprowadzać piratów - jeśli robisz koszulki, czy naszywki, najpierw wyślij autorskie egzemplarze zespołom (możemy pomóc się z nimi skontaktować), a potem pisz do nas w sprawie wymiany.


nowości .:. koncerty .:. katalog dystrybucji .:. nasze wydawnictwa .:. mp3
.:. wykonawcy .:. zapowiedzi .:. kontakt .:. english version

Wydawnictwo niezależne. Dystrybucja. Koncerty.
Od 1989r. podkładamy nogi tym, którzy nie chcą o nas słyszeć.

[ NIKT NIC NIE WIE ]
[ PO BOX 53; 34-400 NOWY TARG ]
[ POLAND ]